Sivusto ei tue käyttämääsi selainta. Suosittelemme selaimen päivittämistä uudempaan versioon.

21.5.22 Sääntömääräinen kevätkokous ja kevätesitelmä

Lisätty 06.05.2022

Kello 13 Markku Salmi Leppävaara-seurasta kertoo Albergan kartanon 400 vuotisesta historiasta. Lisäksi Markku kertoo seuran lukuisista kirjaprojekteista ja antaa vinkkejä kirjan teossa huomioitaviin seikkoihin. Markku on työskennellyt pitkään kustantamon toimitusjohtajana ja on eläköidyttyään innostunut kokoamaan Leppävaara-seuran kansalaismuistipiirin kanssa alueen historiaa kansien väliin. Tervetuloa kuulemaan ja nappaamaan vinkkejä!

Kello 15 pidetään keskusliiton sääntömäärinen kevätkokous. 

Ilmoittautumiset keskusliiton toimistolle toimisto@suvut.fi 17.5. mennessä . Annattehan ilmoittautumisen yhteydessä sähköpostiosoitteen, jonne toivotte kokousaineiston lähetettävän. Kiitos ja tapaamisiin 21.5.

 

Tervetuloa keskusliiton kevätkokoukseen! Ennen kokousta mielenkiintoinen esitelmä kello 13 alkaen.Tervetuloa keskusliiton kevätkokoukseen! Ennen kokousta mielenkiintoinen esitelmä kello 13 alkaen.